Kulturní akce

Plavby po Máchově jezeře stále nekončí

Přestože už skončila letní sezóna a venku již nastal barevný podzim, tak lodě na Máchově jezeře stále vyplouvají a vozí návštěvníky po březích jezera. A to každou sobotu a neděli!

Prodloužený víkend v muzeu Čtyřlístek

Nevíte, kam se vydat o jarních prázdninách? V našem Třeskoprském muzeu jsme o jarních prázdninách prodloužili otevírací dobu od pátku 13. března do neděle 15. března od 10:00 do 16:00.

VÝSTAVA FENOMÉN MERKUR

Na interaktivní výstavě stavebnice Merkur zhlédnete modely ze sbírky sběratele Jiřího Mládka, které ještě nikde nebyly vystaveny. Pro děti i jejich rodiče je připravena velká herna, kde si mohou s exponáty nejen hrát, ale také si něco z Merkuru smontovat.

VYTVOŘTE SI VLASTNÍ PRŮKAZKU DO KNIHOVNY

Konec všedním průkazkám, s novou otevírací dobou přichází možnost vyrobit si průkazku jakou chcete. Od 12. března přechází knihovna na novou, vstřícnější otevírací dobu bez obědové pauzy, a tak nabízíme našim čtenářům přivítat tuto změnu výrobou vlastní originální průkazky do knihovny.

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ K MDŽ

Jedno z nejznámějších dramat českého divadla po našem. Byl Vávra opravdu takový „lunt“, že musel být otráven? To a mnohem víc se dozvíte na tomto představení, v podání Divadýlka na dlani. Vstupné pro ženy z Doks a přidružených obcí ZDARMA, muži 100 Kč.Vstupenky si můžete vyzvednout v informačním centru na zámku v Doksech, případně v den konání na místě (nebude možné vybrat konkrétní sedadlo).

MĚSTSKÁ KNIHOVNA NA ZÁMKU

Městská knihovna funguje od ledna 2020 v nových prostorách na zámku v Doksech. Otevírací dobu jsme nově rozšířili i na pátek. Dostanete se k nám samostatným vstupem pod věží a výtahem či po schodech do 1. patra.Těšíme se na Vás!

BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ

V rámci akce Březen - měsíc čtenářů jsme si pro pravidelné čtenáře, ale i ostatní návštěvníky, připravili spoustu zajímavých aktivit v naší knihovně.

NOC S ANDERSENEM NA ZÁMKU

V pátek 27. 3. 2020 vás čeká tajuplná noc v knihovně s panem Andersenem a jeho pohádkami. Ale pozor! Akce je jen pro žáky prvního stupně, kteří odevzdají správně vyplněnou hrací kartu plnou obtížných úkolů. Hrací kartu naleznete v příloze na konci článku. Termín odevzdání vyplněné karty je do pátku 20. března. Na všechny úspěšné se v knihovně těšíme.

O VÍKENDU DO MUZEA ČTYŘLÍSTEK

Přemýšlíte co podniknete? Navštivte muzeum Čtyřlístek v nových prostorách na zámku v Doksech. Jsme tu pro Vás každou sobotu od 10 do 16 hod.

DOKSKÝ A STAROSPLAVSKÝ MASOPUST

Připravte si masky, tradiční masopustní rej v Doksech vypukne již 22. února! Více než 300 masek v průvodu z Doks se vydá kolem Máchova jezera do Starých Splavů se zastávkami na pohoštění, hudba a nabídka masopustních dobrot od regionálních výrobců.